AKADEMIA PISM
  • Wersja dla niedowidzących
  • Dołącz do nas na Facebooku
  • Follow us on Twitter
  • English version

Biuro Szkoleń PISM


Biuro Szkoleń PISM jest częścią Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Naszą misją jest rozwój zawodowy pracowników administracji publicznej, wykonujących zadania w zakresie stosunków międzynarodowych i polityki zagranicznej, poprzez udział w szkoleniach, warsztatach oraz kursach z zakresu stosunków międzynarodowych i dyplomacji.

Biuro Szkoleń PISM prowadzi Studium Polityki Zagranicznej (dziewięciomiesięczne szkolenie w trybie weekendowym), Warsztaty Współpracy Międzynarodowej, kursy z zakresu protokołu dyplomatycznego a także inne szkolenia otwarte oraz na zamówienie. Nasi wykładowcy to wysocy urzędnicy państwowi, dyplomaci, eksperci, dziennikarze i pracownicy nauki, którzy prowadząc zajęcia w formie wykładów i warsztatów dzielą się ze Słuchaczami swoją wieloletnią wiedzą i praktyką w dziedzinie polityki zagranicznej.
Historia 

W dniu 5 października 2005 roku na mocy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w struktury Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych została włączona Akademia Dyplomatyczna (utworzona w 2002 roku przy polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, nawiązująca do istniejącej w latach 1950-1961 Szkoły Głównej Służby Zagranicznej, w której w sposób kompleksowy kształcono przyszłe kadry polskiej dyplomacji). 21 stycznia 2013 roku na mocy Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów Akademia Dyplomatyczna zmieniła nazwę na Akademia PISM, a 22 grudnia 2016 roku  Akademia PISM zmieniła nazwę na Biuro Szkoleń PISM.

podziel się:
facebook
twitter
gogole+
linkedin
 
Portal PISM wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności portalu. zamknij